שאלה לאריאל

Discuss general issues pertaining to the Catholic faith.

Moderator: Moderators

Post Reply
igal
Antispam: Eve
Please enter the fourth number in the list (eight): 2

שאלה לאריאל

Post by igal »

שלום אריאל,
יש לי שאלה למה אלוהים לא הודיע לסדום ועמורה לפני השמדתם אם כי לנינוה הוא כן הודיע דרך יונה הנביא?
אני פשוט חושב שזה קצת לא הוגן אם אלוהים היה מודיע לסדום ועמורה אז גם הם היו מתאבלים על חטאים שלהם ומבקשים מחילה מה' ולא מושמדים

בברכת ישוע המשיח
Ariel
Site Admin
Please enter the fourth number in the list (eight): 0

Re: שאלה לאריאל

Post by Ariel »

שלום יגאל,
תשמע, זו שאלה קשה.
מנקודת מבט של המחברים האנושיים של ספרי המקרא, יכול להיות שפשוט למחבר של בראשית היתה תפיסה אחרת מאשר תפיסתו של הנביא יונה..
מנקודת מבט של ההשראה האלוהית, אפשר לשאר כל מיני תשובות. אולי אלוהים כן הודיע לאנשי סדום ועמורה דרך מלאכים (ולא מסופר בסיפור), או אולי הוא כבר ידע שהם לא יחזרו בתשובה. הרי אברהם ניהל מסע ומתן עם אלוהים, שהוא לא ישמיד את העיר גם אם יהיו בה 10 צדיקים. בסוף הוא כן השמיד את העיר, מה שאומר שכנראה לא היו בה אפילו 10 צדיקים או אנשים מוכנים לחזור בתשובה.

אריאל
“God whispers to us in our pleasures, speaks to us in our conscience, but shouts in our pains: It is His megaphone to rouse a deaf world” C.S. Lewis
igal
Antispam: Eve
Please enter the fourth number in the list (eight): 2

Post by igal »

חשבתי על התשובה שנתת התשובה של הפרשנות המחקרית היא אולי תשובה מספקת אבל אם להסתכל על זה מכיון של פרשנות תאולוגית אז זה לא מתאים
לאלוהים סתם להשמיד בלי לתת הזדמנות שניה
זה אפילו לא חופף עם הדוקטורינה הנוצרית שאומרת שלכולם מגיע לקבל מחילת חטאים אבל אלוהים אפילו לא ניסה הוא ישר אמר לאבהרם שמחר הוא "ימח את סדום ועמורה מעל האדמה"
אני בטוח שאם אלוהים היה שולח לתושבי סדום ועמורה נביא או מלאך שיזהיר אותם זה היה ניכתב הרי המלאך של ההשמדה אכן תועד.
מה דעתך אריאל?

בברכת ישוע המשיח
Ariel
Site Admin
Please enter the fourth number in the list (eight): 0

Post by Ariel »

שלום יגאל,

תשמע, אני לא יודע. לא הכל כתוב בתנ"ך. אנו יודעים על מקרה של יונה ונינוה אבל לא על מקרים דומים אחרים. האם זו הפעם היחידה שאלוהים קרא לגוים לחזור בתשובה? לא נראה לי. יכול להיות שאלוהים ידע שתושבי סדום ועמורה לא יחזרו בתשובה. יכול להיות שהוא הזהיר אותם בדרך אחרת. כל אחד יכול לשער את מה שהוא רוצה. דבר אחד בטוח, אלוהים צדיק וטוב, אז אפשר לסמוך על משפתו על הערים האלה כמו בכל מקרה אחר

אריאל
“God whispers to us in our pleasures, speaks to us in our conscience, but shouts in our pains: It is His megaphone to rouse a deaf world” C.S. Lewis
Post Reply