שאלה חדשה בנושא ההיררכיה

Discuss general issues pertaining to the Catholic faith.

Moderator: Moderators

Post Reply
yevgeny941
Posts: 19
Joined: Sat Sep 25, 2010 3:09 pm
Antispam: Eve
Please enter the fourth number in the list (eight): 2

שאלה חדשה בנושא ההיררכיה

Post by yevgeny941 »


שלום למנהלים,
הצעתי למשיחיים להקים היררכיה משלהם עם אפיפיור אבל הם התנגדו וענו לי בתגובה:

לכל קהילה יש רועי\מנהיגי\זקני קהילה. אך 'ה'מנהיג שלנו הוא אלוהים דרך משיחו ישוע, המדריך שלנו זה רוחו ו דברו (התנ"ך והברית החדשה).

"אַתֶּם אַל יִקָּרֵא לָכֶם 'רַבִּי', כִּי אֶחָד הוּא רַבְּכֶם וְאַתֶּם אַחִים כֻּלְּכֶם. וְאַל תִּקְרְאוּ 'אָב' לְאִישׁ מִכֶּם בָּאָרֶץ, כִּי אֶחָד הוּא אֲבִיכֶם שֶּׁבַּשָּׁמַיִם. גַּם אַל תִּקָּרְאוּ 'מוֹרֵי תּוֹרָה', כִּי אֶחָד הוּא הַמּוֹרֶה שֶׁלָּכֶם -- הַמָּשִׁיחַ" (מתי כ"ג)

"הַמְנַחֵם, רוּחַ הַקֹּדֶשׁ שֶׁהָאָב יִשְׁלַח לָכֶם בִּשְׁמִי, הוּא יְלַמֵּד אֶתְכֶם הַכֹּל וְיַזְכִּיר לָכֶם כָּל מַה שֶּׁאֲנִי אָמַרְתִּי לָכֶם"..."אֲבָל הוּא, אֲשֶׁר הוּא רוּחַ הָאֱמֶת, כְּשֶׁיָּבוֹא יַדְרִיךְ אֶתְכֶם אֶל כָּל הָאֱמֶת, כִּי לֹא יְדַבֵּר מֵעַצְמוֹ, אֶלָּא אֶת אֲשֶׁר הוּא שׁוֹמֵעַ יְדַבֵּר וְאֶת הַבָּאוֹת יוֹדִיעַ לָכֶם" (יוחנן י"ד\יוחנן ט"ז)

ולא בני אדם.

יש סיבה לכך שהם מתנגדים?

מה הבעיה שגם להם תהיה היררכיה עם אפיפיור משלהם?

הרי זה יכול להיות גורם שמקדם את הסיכויים בעתיד להביא לאיחוד רוחני וחזק יותר בניהם לבין הכנסייה הקתולית ויחזק את הסיכויים לאיחוד זה וכן ימנע פילוג בעתיד בנושאים רבים.


אני מחכה לתשובתכם.
בתודה מראש,
יבגני.Ariel
Site Admin
Posts: 143
Joined: Mon Sep 10, 2007 7:28 am
Please enter the fourth number in the list (eight): 0
Location: Jerusalem

Re: שאלה חדשה בנושא ההיררכיה

Post by Ariel »

שלום יבגני,
זה רעיון מעניין, אבל לא מציאותי. כל העניין הוא שאלוהים, דרך ישוע המשיח הקים סמכות בשליחים בהדרכתו של פטרוס, והסמכות והיררכיה מועברת דרך הירושה השליחית (apostolic succession).
לכן כל סמכות נוספת שהם מקימים תהיה סמכות שיוסדה על ידי בני אדם. כמה מאמינים היו מקבלים אותה, הרוב לא היו מקבלים אותה, והתוצאה היתה עוד יותר מחלוקות.

.הציטוטים על רוח הקודש נכונים, אבל כל זה תמיד בהקשר שרוח הקודש מדריכה אותנו במיוחד דרך השליחים ויורשיהם הבישופים. תקרא שוב את מעשי השליחי ושים לב על התפקיד המרכזי והחיוני של השליחים במנהיגות הכנסייה. אפילו פולוס עלה לירושלים להיפגש עם פטרוס לפני השתחיל את שליחותו (אל הגלטים א, 18)

האם ישוע לא אמר להם: "מי שמקבל אתכם מקבל אותי, ומי שדוחה אתכם דוחה אותי"?
“God whispers to us in our pleasures, speaks to us in our conscience, but shouts in our pains: It is His megaphone to rouse a deaf world” C.S. Lewis

Post Reply